رفتن به نوشته‌ها

14 بهترین ابزار طراحی UI برای ایجاد یک رابط کاربری برجسته

Best UI design tools

 

طراحی رابط کاربر (UI) از زمان شروع به کار اینترنت یکی از اجزای مهم هر محصول دیجیتالی است. از تعامل ساده با فهرست کشویی گرفته تا ساخت انیمیشن های مفصل با استفاده از ابزارهای طراحی ویژه UI که توجه کاربر را راهنمایی می کنند ، طراحی UI با چندین مرحله از طراحی تا دستیابی توسعه دهنده به یک کار چند جانبه تبدیل شده است.

دنیای مدرن دیجیتال انتخاب گسترده ای از ابزار طراحی UI را ارائه می دهد. این ابزار با ویژگی های همکاری قدرتمند و عملکرد اختصاصی ، به طراحان کمک می کند تا عناصر UI را سریعتر و یکپارچه ایجاد کنند.

قبل از استفاده از بهترین ابزارهای طراحی رابط کاربر ، بیایید اصول را تعریف کنیم و به برخی از سوالات غرق کننده پاسخ دهیم.

طراحی UI چیست؟


طبق تعریف ، طراحی UI “طراحان فرایندی است که برای ایجاد رابط در نرم افزار یا دستگاه های کامپیوتری با تمرکز بر ظاهر یا سبک استفاده می کنند.”

طراحی UI بیش از رابط های گرافیکی کاربر را شامل می شود و امروزه شامل رابط های کنترل شده صدا ، حرکات موبایل و حتی تعاملات AR و VR است. به دلیل همه اینها ، دامنه طراحی رابط کاربر شامل طرح بندی صفحه ، انتقال ، انیمیشن ، دکمه ها و تقریباً همه عناصر بصری استاتیک یا پویا است.

هدف اصلی برای طراحی رابط کاربری جامد ، جذابیت بصری ، متحد بودن و عملکرد مناسب برای هر تعامل خرد است. کافی نیست که برنامه یا سایتی خوب به نظر برسد ؛ عناصر باید با هم کار کنند ، و به یک هدف متمرکز و متحد می روند. به زبان ساده ، طراحی UI باید خوب به نظر برسد و به عملکرد برنامه یا سایت اضافه شود.

طراحی UI جذاب بصری

نمونه ای از یک طراحی UI جذاب بصری یک برنامه توسط ozonestyle.
برخلاف طراحی تجربه کاربری (UX) ، طراحی UI کاملاً دیجیتالی است. این بدان معنی است که طراحی رابط کاربر هیچ محصول فیزیکی را پوشش نمی دهد و فقط در دنیای اینترنت محور اعمال می شود. هر چیزی که شامل محصولات فیزیکی ، فعل و انفعالات یا ظاهر فیزیکی باشد ، تحت طراحی UX قرار می گیرد.

از آنجا که بسیاری از محصولات فیزیکی با دنیای دیجیتال در ارتباط هستند (فکر کردن در صفحه نمایش ماشین ، نقشه های تعاملی در یک مرکز خرید یا حتی یک تلفن هوشمند) ، طراحی UI اغلب مکمل طراحی UX است. به عبارت دیگر ، هر دو هدف استفاده آسان و بصری از محصول فیزیکی یا دیجیتالی را دارند.

چرا باید با طراحی UI زحمت بکشید؟


انتخاب هایی که در طراحی رابط کاربری خود انجام می دهید بر درک کاربران از سایت یا برنامه شما تأثیر می گذارد. به همین دلیل است که یک طراحی UI عالی پروژه شما را ایجاد یا خراب می کند و بر تصمیمات کاربران شما در هنگام بازدید از سایت یا برنامه تأثیر می گذارد.

طراحی UI از مزایا و ملاحظات روانشناختی متعددی برای ایجاد یک طراحی بصری استفاده می کند که در خدمت اهداف سایت یا برنامه شما باشد. این عوامل روانشناختی شامل روانشناسی رنگ ، روانشناسی قلم و علوم رفتاری است.

حتی بدون در نظر گرفتن جنبه های روانشناختی ، یک طراحی بصری بد و تعاملات گیج کننده بازدید کنندگان شما را با فریاد روبرو خواهد کرد. به همین دلیل ، به نفع شماست که مطمئن شوید طراحی شما برای کاربرانتان جذاب ، راهنما و پاسخگو است. همچنین می توانید اصول طراحی UI را برای هر سایت و برنامه ای اعمال کنید. حتی هنگام ایجاد یک وب سایت از ابتدا ، می توانید رابط کاربری خود را از قبل برنامه ریزی کنید یا پس از نیاز ، تغییراتی ایجاد کنید.

و هنگامی که زمان آن فرا می رسد ، در اینجا 14 بهترین ابزار طراحی UI برای کمک به شما در ایجاد یک رابط عالی ارائه شده است.

بهترین ابزار طراحی UI


طراحی و جریان کاربر
InVision
غریب
OmniGraffle Pro
شبکه سازی
بالسامیک
جاستین میند
UXPin
طراحی و نمونه سازی رابط
فیگما
طرح
Adobe XD
ابزارهای خاص
کتاب داستان – مدیریت سیستم های طراحی
GitHub – نسخه
پیچ و خم – تست کاربر
Zeplin – تحویل توسعه دهنده

طراحی و جریان کاربر

اولین مرحله طراحی UI ، ترسیم عناصر سایت یا طراحی برنامه و نقشه برداری از جریان های کاربر است. در حالی که بسیاری از طراحان ترجیح می دهند از قلم و کاغذ برای این مرحله استفاده کنند ، ابزارهای دیجیتال به تجربه ای شبیه تخته سفید با یک اثر همکاری اضافه شده اجازه می دهند تا مرحله ایده پردازی نرمتر شود.

به غیر از ابزارهای آفلاین ، در این مرحله می توانید از ابزارهای طراحی گرافیکی ، ویرایشگر متن و حتی Google Sheets مورد نظر خود استفاده کنید. اما استفاده از ابزاری که به ویژه برای طراحی و روند کاربر طراحی شده است ، در وقت شما صرفه جویی می کند ، تجربه را بی عیب می کند و به یک پایه محکم کمک می کند. به عنوان یک جایزه ، بسیاری از ابزارها می توانند برای مراحل بعدی فرآیند طراحی UI ادغام شوند یا مورد استفاده قرار گیرند.

بیایید به بهترین ابزار طراحی UI برای طراحی و جریان کاربر نگاه کنیم.

https://99designs.com/blog/design-resources/ui-design-tools/

منتشر شده در آخرین های گرافیک

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *