رفتن به نوشته‌ها

دهمین دوره تولیدات رسانه ای دانش آموزی برگزار شد

دهمین دوره تولیدات رسانه ای دانش آموزی برگزار شد

دهمین دوره جشنواره نشریات و تولیدات رسانه ای دانش آموزی با عنوان «جشنواره مداد کمرنگ» ویژه اعضای انجمن اسلامی دانش آموزان سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود زین العابدین معاون فرهنگی تربیتی برادران اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: دهمین جشنواره مداد کم رنگ با حضور نشریات و تولیدات رسانه ای دانش‌آموزی ویژه اعضای انجمن اسلامی دانش آموزان با هدف شناسایی، تربیت و توانمندسازی دانش آموزان مستعد در حوزه نویسندگی و هنر، آشنایی دانش‌آموزان با آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی، آشنایی دانش‌آموزان با مطالبات رهبرفرزانه انقلاب از افسران جنگ نرم، تقویت روحیه کار جمعی و تشکیلاتی و ایجاد پویایی و نشاط در بین دانش آموزان از طریق رقابت سازنده و تعالی بخش برگزار شد.

وی گفت: با توجه به اهمیت ویژه نویسندگی و هنر در در عصر حاضر به منظور تربیت نیروهای خلاق با استفاده از هنر ، دهمین دوره جشنواره مداد کمرنگ برگزار شد.این جشنواره در دو بخش آثاربرتر(انفرادی) و نشریات برتر(گروهی) در سطح مدارس سراسر کشور ویژه دانش آموزان دختر و پسر در مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم از سوی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان برگزار شد.

زین العابدین خاطرنشان کرد: بخش آثار برتر به صورت انفرادی برگزار شد که دانش آموزان آثار خود را در ۷ قالب سرمقاله و یادداشت، متن ادبی، طنز، شعر، اینفوگرافیک، کاریکاتور و عکس ؛ در ۸ عنوان کلی با موضوعات سبک زندگی اسلامی-ایرانی ، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اقتصاد مقاومتی، استکبارستیزی، فضای مجازی، جهان، بدون ترور، مهدویت و انتظار و موضوع آزاد ، به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.

وی گفت: در بخش نشریات برتر نیز ۳ قالب ارائه اثر نشریه مجلد، نشریه تک برگی و نشریه دیواری با موضوع آزاد تعریف شده است که دانش آموزان به صورت گروهی در جشنواره شرکت کرده اند.

معاون فرهنگی تربیتی برادران اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: بیش از ۱۵۰۰ نفر از دانش آموزان دختر و پسر در مقاطع متوسطه اول و دوم در سامانه الکترونیکی جشنواره مداد کمرنگ ثبت نام کرده اند.

وی گفت: از جمع ۱۵۰۰ دانش آموز ثبت نام کننده در جشنواره ، تعداد ۱۰۳۲ اثر توسط دانش آموزان در سامانه جشنواره بارگذاری شده است،که نسبت به سال گذشته افزایش سه برابری داشته است. از تعداد کل آثار ۶۷درصد دختران و ۳۳ درصد برادران مشارکت داشته اند.

معاون فرهنگی تربیتی برادران اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در خصوص دلایل افزایش استقبال دانش آموزان در این دوره گفت: در این دوره از جشنواره تدبیری اندیشیده شد تا فرم ها و کاغذ ها به صورت سنتی حذف شده و ارسال آثار نیز به صورت پستی صورت نگیرد. در همین راستا سامانه الکترونیکی جشنواره طراحی گردید تا مراحل اضافی جشنواره کاهش و ارسال آثار تسهیل شود.راه اندازی سایت و کانال اطلاع رسانی جشنواره و ارائه محتوای آموزشی در قالب های مختلف جشنواره و همچنین تولید موشن گرافیک جشنواره از دیگر دلایل افزایش رغبت دانش آموزان به این جشنواره بوده است.

دبیرخانه دهمین جشنواره مداد کم رنگ در استان خراسان جنوبی می باشد و این جشنواره با حضور نشریات و تولیدات رسانه ای دانش‌آموزی ویژه اعضای انجمن اسلامی دانش آموزان می باشد داوری آثار این جشنواره در دو بخش دختر و پسر و همچنین آثار دانش آموزان متوسطه اول و دوم به صورت جداگانه در هر قالب صورت خواهد گرفت. نتایج جشنواره در شهریورماه اعلام و به نفرات و گروه های برتر در هر قالب ارائه اثر جوایز نفیسی از طرف اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان اهدا خواهد شد.

کد خبر 4352774

mehrnews.com/news/4352774

منتشر شده در آخرین های گرافیک

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *